Aeg alustada

Olen juba mõnda aega mõlgutanud mõtet pidada investeerimisblogi, sest aeg-ajalt on tekkinud mõtteid, mida jagada. Samuti nagu paljud blogijad on märkinud jääb siis teekonnast märk maha (kuigi pean juba natuke aega enda jaoks investeerimispäevikut) ja et avalikult antud lubadusi täidetakse rohkem.

Nagu näha jutt mul jookseb ja juba esimene mõte venis väga pikaks:) Aga üritan

mitte väga pikalt jahuda (tavaliselt). Lõpuks sai blogi tehtud täpselt kuu aega tagasi, aga postituseni ikka kuidagi ei jõudnud … Nüüd WordPress kirjutas, et palju õnne esimese kuu puhul ja hakkas väga piinlik. On aeg alustada!

blogiv Mikroinvestor
Tuleb lihtsalt alustada

Olen abielus naine 30ndates, elan maal. Kuigi rahaasjad on meil peres ühised, siis investeerimisega tegelen meie peres mina. Investeerimiseks ei oleks nagu üldse sobiv aeg, sest kogume raha maja ehituseks ning mina olen alustav ettevõtja, aga usun sellesse, et õiget hetke võibki jääda ootama ja seda ei tule. Hoopis tuleb tegutsema hakata!

Investeerinud olen alates aprillist 2017, kui tegin kasvukonto. Inspiratsiooni sain Kristi Saare vebinarist (aitäh!), mille otsa ma koperdasin juhuslikult. Tagantjärgi ei mäletagi kuidas. Aga lõpuks ometi käis klikk ära, sest seni olin ikka tüüpiline palgapäevast palgapäeva elaja, ükskõik milline sissetulek. Elatakse ju üks kord ja peamiselt kulus minu raha reisimisele ja raamatutele, aga enamus siiski ei-tea-kuhu. Seejuures ma ei ole üldse mingi shoppaja kunagi olnud, aga e-kaubandus tegi siingi korrektiive kahjuks.

raamatud säästmine
Minu nõrkuseks on raamatud

Seejärel kuulasin Taavi Pertmanni vebinari (aitäh taas!) müütidest investeerimises. Mulle see väga meeldis, sest minule ei meeldi nn stamp põhimõtted selles mõttes, et nagu oleks üks variant, kuidas midagi teha, kuigi  rõhutatakse, et igaüks valib ise, mis talle sobib. Aga minu arvates see lause teine pool kaob kuhugi ära alati.

Näiteks põhimõte, et aktsiaid ei tasu osta väiksema summa kui 1000€ eest. Sorry, mul oleks ilmselt siiani esimene tehing tegemata, sest kui ma oleks oodanud, et tuhat täis saada, siis esiteks oleks mul esimene tuhin möödas ja teiseks 1000€ summa ehk nii suur summa korraga läheb meil majafondi.

Üks põhimõte, mida ka tihti korratakse ja mida ma väga pooldan on, et alusta väikeste summadega ehk summadega, mida sul poleks kahju kaotada. Mina mõtlesin selle enda jaoks lahti nii, et alustan kasvukontoga ja panen sinna igakuiselt alustuseks 25€. See ei ole olematu summa, aga kui ma seda kasvukontole ei suunaks, siis ilmselgelt kuluks see niisama ära. Ja hakkasingi toimetama.

alusta väikeste summadega
Alusta väikeste summadega, see vähendab ka hirmu eksida

Nagu ma mainisin, siis vahest võib (või pigem võis) mul tuhin üle minna ehk et mul kannatlikkust väga palju pole, vaid tahan kohe toimetama asuda.

Loogilisena eelnevast ei poolda ma mõtet, et kõigepealt tuleks koguda meelerahufond ja kuigi osade jaoks 3 kuu raha (elamiseks vajalikud kulud), siis osad räägivad ikka ulme summadest… Minule ei meeldi seisev raha. Inflatsioon sööb seda ja seisev raha minu heaks tööd ei tee!

Samas mõte on muidugi õige, aga alustades mõtlesin mina nii, et meelerahufond võib vabalt tähendada ka nn turvavõrgustikku ehk et minul on alati olnud lähedased inimesed, kes mind ajutises hädas ehk ootamatuste puhul saavad aidata. Kui ma oleks auru suunanud sellele, et peab kõigepealt meelerahufondi raha koguma, mitte investeerimiseks, siis jällegi – olen veendunud, et investeerimiseni ma poleks siiani jõudnud. Tõenäoliselt.

Ja nii kaugele, kus hetkel olen, kohe kindlasti mitte!

Kirjutanud

Mikroinvestor

Mina olen Marin. Olen 43.a abielus naine ning tegelenud investeerimisega alates 2017.a. Olen saanud palju inspiratsiooni ja teadmisi teiste blogidest ja kogemustest. Seetõttu otsustasin ka enda teekonda, kogemust ja mõtteid blogis jagada. Miks Mikroinvestor? Sest investeerimiseks ei pea olema rikas ja omama suuri summasid vaba raha. Investeerida saab ka väikeste summadega. Kõige olulisem on alustada ja alustada kohe. Sest aeg on investori parim sõber! P.S Investeerimisnõu ei anna. Tule jälgi Instagramis @mikroinvestor