väljakutse üksi toimetavale ettevõtjale

Väljakutse ettevõtjale!

Väljakutse ettevõtjale: arenda enda äri

Mis on väljakutse ettevõtjale?

Ettevõtja väljakutse on väikeses grupis toimuv challenge, mille ajal saad neljaks nädalaks fookusesse võtta enda ettevõtlusega seotud eesmärgid.

Saad ise valida, milliste eesmärkidega tegeled. Pole vahet, kas eesmärgiks on kodulehele rohkem tekste kirjutada, leida endale assistent, oma müügitunnel automatiseerida, esimene e-toode valmis teha, füüsilise asukoha jaoks ruumid leida või hoopis midagi muud.

Väljakutse formaat aitab sul olulise fookuses hoida ja virtuaalse grupi tugi loob hea pinnase selleks, et asjad saaksid päriselt tehtud. Sinu enda isiklik panus on samuti oluline 🙂

väljakutse üksi toimetavale ettevõtjale
Tule teeme koos ära!

Kellele ettevõtja väljakutse sobib?

Ettevõtja väljakutse sobib sulle, kui: 

  • Tegeled aktiivselt väikeettevõtjana, st see on sinu põhitöö. Oled tegutsenud vähemalt ühe aasta.
  • Lükkad ettevõtte arendustegevusi pidevalt edasi, sest igapäevatöö on aeganõudev ja tundub olulisem. 
  • Tunned end aeg-ajalt üksi ja segaduses, sest ei ole päris kindel, kuidas oma ettevõtlusteekonnal edasi liikuda. 
  • Tunned, et vajad teiste samas olukorras olijate tuge ja innustust.
  • Soovid teada, kuidas eesmärke saavutada, oma aega ja iseennast paremini juhtida. 
  • Oled valmis panustama oma eesmärkide täitmisse, osalema Zoomi kohtumistel ja jagama oma kogemusi ja mõtteid kinnises Facebooki grupis. 

Kui tundsid, et midagi siit nimekirjast kõnetas sind, siis liitu väljakutsega!

Kuidas väljakutse toimub?

  • Virtuaalselt kolm Zoomi kohtumist. Kõik kohtumised toimuvad kell 15–17. 
  • Väljakutse läbimist toetab privaatne Facebooki grupp, kus saad küsida küsimusi, jagada kogemusi ja mõtteid. 
  • Grupp on väike (max 10 in), et see oleks piisavalt personaalne ja usalduslik.

Mis väljakutses osalemine maksab?

69 €

Kõikidele väljakutses osalejatele on BOONUSVIDEO: Külas käis ettevõtjate koolitaja ja mentor Sirle Truuts.

Sirle on pikaaegne ettevõtja ja ka ise usin õppija ja katsetaja.

Rääkisime väljakutsetest ettevõtluses, kogemustest ja õppetundidest. Väljakutses osalejana on sul suurepärane võimalus saada osa praktiku kogemusest ja teadmistest.

väljakutse ettevõtjale külas käis Sirle Truuts

Sirle tutvustab ennast nii:

Olen ettevõtja alates 2008. aastast, kui eelmises majanduskriisis olin sunnitud alustama ettevõtlusega, kuna oli vaja hädasti oma sissetulekuid suurendada. Tänaseks on mul kogemus nii teenuste kui ka toodete äris. Minu suureks kireks on just teenuse disain ja digitaliseerimine, mille abil saavutada ettevõtluses maksimaalne efektiivsus. Lisaks kirjutan ettevõtlusraamatuid. 

Läbi enda kogemuse nõustan ettevõtjaid just ärimudelite kujundamisel ja muutmisel vastavalt klientide vajadustele, sest üheks peamiseks probleemiks millega mikroettevõtjad silmitsi seisavad on see, et nad alustavad kuid ei kasva. Enesetäiendamise eesmärgil omandasin 2022.a. TalTechis turunduse ja müügijuhtimise magistrikraadi Cum laudega.

Jagasime Triinuga enda kogemust ja mõtteid mikroettevõtjatena ning miks me üldse korraldame väljakutset ettevõtjatele?

Väljakutsujad

Meie oleme Marin ja Triin – väljakutse korraldajad.

Igapäevaselt oleme väike-ettevõtjad, kelle sissetulek sõltub sellest, kui palju ja kuidas me oma tööd teeme. Kellast kellani palgatööd tegime mõlemad viimati 2017. aastal. Ettevõtlusteekonda oleme käinud eraldi, aga tuttavaks saades selgus, et mõnes mõttes ikkagi koos ja sarnaselt.

investeerimine mentorlus
Marin


Me tutvusime nii, et Marin tuli Triinu tekstikirjutamise koolitusele, sest tahtis oma kirjutamisoskusi lihvida. Triinule tundus mentorluskohtumiste käigus, et neil on Mariniga ettevõtluses sarnased väljakutsed. Viimasel kohtumisel tegi Triin ettepaneku, et võiks iseenda ja ettevõtete arengu kiirendamiseks aeg-ajalt virtuaalselt kohtuda, et üksteisel kätt pulsil hoida, kogemusi jagada ja et oleks keegi, kellele oma eesmärke kõva häälega jagada.

Tekstimeister Triin
Triin

Iseenda tööandjatena teame mõlemad, et ühel päeval võime olla enda parimad motivaatorid, aga järgmisel päeval hoopis suurimad pidurid. Oleme mõlemad kogenud, kuidas piiratud ajaga saab palju rohkem tehtud, kui siis, kui aega on. Oluline on teha esimene samm. Just seda esimest sammu on hea ja lihtne teha siis, kui su ümber on grupp inimesi või kasvõi ainult üks inimene, kes on sarnases olukorras. Edasised sammud tulevad juba iseenesest.

Oleme 2022. aasta algusest saadik kohtunud iga kuu 2–3 korda, et jagada oma edasiminekuid, võite, tagasilööke, arengumõtteid, motivatsioonipuudust ja kõike muud, mida ettevõtjaks olemine kaasa toob. Need kohtumised on meid ettevõtlusteekonnal palju edasi aidanud. 

Ühel kohtumisel tekkis mõte korraldada väljakutse, kus saaksid osaleda ettevõtjad, kes tunnevad end oma otsuste ja eesmärkidega sageli üksi. Nii sündiski väljakutse ettevõtjatele, kus ka sina saad osaleda, kui soovid oma äri edendada.

Väljakutse korraldajad

Marin Vallikivi

minust mikroinvestor
Marin, Mikroinvestor
MINA ETTEVÕTJANA

Mina tegin oma esimese ettevõtte 2016. aasta augustis juriidilise nõustamise teenuse osutamiseks. Esialgu palgatöö kõrvale, kuid peagi loobusin palgatööst, et keskenduda ettevõtlusele. Viimast korda käisin palgatööl märtsis 2017.

Põneval ettevõtlusteekonnal olen katsetanud palju erinevaid asju ning nüüdseks tegelen põhiliselt rahatarkuse jagamisega Mikroinvestorina. Minu eesmärk on innustada inimesi oma rahaasjadega tegelema ning investeerimisega alustama. Rõhutan just alustamise olulisust, sest kuigi teoreetilised teadmised on väga olulised, siis tõde selgub alles praktikas. Praktika on parim õpetaja.

Lisaks Mikroinvestorile olen ka Reisivõlur. Olen loonud mõned reisirõõmu pakkuvad tooted: reisipäeviku ning täidetavad Eesti-, Saare- ja Hiiumaa kaardid.

MINU SUHE VÄLJAKUTSETEGA

Armastan väljakutseid, sest need toimivad. Avastasin väljakutsete võlu magistritööd kirjutades. Kirjutasin ajaloost ning materjal oli nii mahukas, et tundus, et ma ei saa seda kunagi valmis. Lõpuks tegin sellest endale väljakutse ning aastaid venima jäänud magistritöö sai valmis mõne kuuga ehk eesmärgiks seatud tähtajaks.

Minu tegemistega saad tutvuda:

www.mikroinvestor.ee

www.reisivolur.ee

Triin Nõu

tekstimeister triin nõu
Tekstimeister Triin
MINA ETTEVÕTJANA

Tegutsen igapäevaselt vabakutselise copywriterina, kirjutan ettevõtjatele ja loovisikutele turundustekste, koolitan tekstide kirjutamise huvilisi ja pakun tekstiloomega seotud konsultatsioone. Hobikorras valmistan ise looduskosmeetikat ja pakun ka teistele võimalust erinevates looduskosmeetika õpitubades osaleda. 

Viimati olin palgatöötaja 2017. aasta oktoobris. Pärast seda olin mõnda aega vabakutseline ja tegin erinevaid tööotsi. Oma ettevõte registreerisin 2019. aasta kevadel.

Minu ettevõtjaks olemise teekonda saadab pidev õppimine. Olen sel teel palju õppinud iseenda, ettevõtluse, turunduse, müügi ja inimsuhete kohta. Üks olulisim õppetund on minu jaoks olnud see, et tegutsedes jõuab tihti kiiremini edasi, kui ainult mõeldes ja planeerides. Proovimine ja läbikukkumine õpetavad rohkem, kui unistamine.

MINU SUHE VÄLJAKUTSETEGA

Väljakutsetes osalemine on mind alati tegutsema pannud. Minu viimane eduelamus oli see, et sain Marini rahaasjade väljakutses osaledes kolme nädalaga tehtud kõik asjad, mida ma olin üle aasta lihtsalt mõttes mõlgutanud.

Minu tegemistega saad tutvuda:

www.tekstimeister.ee

www.meelest.ee